افزایش مبارزات و عملیات شهادت طلبانه زنان فلسطینى


 

افزایش مبارزات و عملیات شهادت‏طلبانه زنان فلسطینى‏

منبع: نداءالقدس - خرداد 82

نیروهاى دشمن صهیونیستى اخیراً یک زن اسیر فلسطینى به نام «فداء مصلح» 23 ساله را که به اتهام برنامه‏ریزى براى اجراى عملیات انفجارى به همراه دو زن فلسطینى دیگر در منطقه «بیت لحم» بازداشت کرده بودند، آزاد کردند.
خبرنگار نداءالقدس به نقل از رادیو رژیم صهیونیستى گزارش داد: این سه زنِ مبارز فلسطینى که یکى از آنان مسیحى است، به اتهام برنامه‏ریزى براى حمله مسلحانه و انفجارى علیه نیروهاى این رژیم بازداشت شدند و با آزادى فداء المصلح، دو زن دیگر همچنان در اسارت دشمن صهیونیستى به سر مى‏برند.
بر اساس این گزارش، رادیو رژیم صهیونیستى طى گزارشى به تعدادى از زنان فلسطینى اشاره کرد که از آغاز انتفاضه مسجد الاقصى تا پایان 2002 به اتهام دست داشتن در عملیات ضد صهیونیستى بازداشت و هم‏اکنون نیز در زندان‏هاى این رژیم به سر مى‏برند.
دشمن صهیونیستى در این گزارش به تمامى زنان زندانى فلسطینى اشاره نکرد بلکه تنها به ارائه اسامى برخى از آنها که ادعا مى‏کند در عملیات ضد صهیونیستى دست داشته و در واقع مشهورتر هستند، اشاره کرده و ما نیز آن را منعکس مى‏کنیم.
- در تاریخ 9/8/2001 «احلام التمیمى» 20 ساله به اتهام همکارى در عملیات شهادت‏طلبانه در رستوران صهیونیستى «سباره» در قدس که 15 صهیونیست هلاک و یکصد تن دیگر از آنان نیز زخمى شدند، بازداشت شد.
- «لیلى بخارى» 26 ساله ساکن شهر نابلس در تاریخ 1/7/2002 به اتهام همکارى با عملیات شهادت‏طلبانه «دارین ابوعیشه» بازداشت و زندانى شد.
- «تهانى الطیطى» 24 ساله ساکن اردوگاه «العروب» در تاریخ 9/2001 به اتهام اعلام آمادگى وى براى اجراى عملیات شهادت‏طلبانه، توسط نیروهاى امنیتى رژیم صهیونیستى (شاباک) بازداشت و زندانى شده است.
- رژیم صهیونیستى مدعى شد که «عبیر حمدان» 27 ساله ساکن نابلس در 31/8/2001 در حالى که یک بسته انفجارى را با اتوبوس بین شهرهاى «طولکرم» و «نابلس» منتقل مى‏کرد، به سبب اشکالاتى، بسته منفجر و «عبیر حمدان» نیز به شهادت رسید.
- «ایمان عشیه» 28 ساله متأهل و داراى کودک خردسال در 3/8/2001 به اتهام حمل بمب به ایستگاه مرکزى اتوبوس در «تل‏آویو» بازداشت شد و سپس شوهر وى نیز به بهانه بازجویى بازداشت شد که هم‏اکنون در زندان دشمن اشغالگر قدس به سر مى‏برند.
- در تاریخ 17/1/2001 «آمنه منى» 26 ساله، دانشجو و روزنامه‏نگار که در منطقه «بیر نبالا» سکونت داشت، به اتهام همکارى براى کشتن یک صهیونیست توسط نیروهاى امنیتى رژیم اشغالگر قدس بازداشت و زندانى شد.
- بازداشت «عطاف علیان» یکى از زنان مبارز و برجسته فلسطینى به اتهام برنامه‏ریزى براى عملیات ضد صهیونیستى در سال 2002 توسط رژیم صهیونیستى.
- شهادت «وفاء ادریس» اولین زن شهادت‏طلب فلسطینى که در یک عملیات شهادت‏طلبانه در خیابان «یافا» در تاریخ 27/2/2002 لرزه بر اندام پلید رژیم صهیونیستى انداخته بود.
این شهید در عملیات خود یک صهیونیست را هلاک و 90 تن دیگر از آنان را به شدت زخمى کرده است.
- شهادت «دارین ابوعیشه» 24 ساله، مجرى عملیات شهادت‏طلبانه در پاسگاه «مکابیم» واقع در بین «قدس» و «تل‏آویو» در تاریخ 27/2/2002 که در این عملیات دو نظامى صهیونیستى به شدت زخمى شدند.
شهید «دارین»، دانشجوى دانشگاه «النجاح» واقع در شهر نابلس بود.
- «دعا الجیوسى» 21 ساله ساکن «طولکرم» در 19/5/2002 به اتهام همکارى در عملیات شهادت‏طلبانه در مقابل بازار «نتانیا» که منجر به هلاکت سه صهیونیست و زخمى شدن دهها تن دیگر از آنان شد، توسط نیروهاى اشغالگر قدس، بازداشت و زندانى شد.
- «آیات الاخرس» 18 ساله از اردوگاه «الدهیشه» در تاریخ 29/3/2002 به اتهام همکارى در برنامه‏ریزى عملیات کوى «کریات یوفل» در قدس غربى که منجر به هلاکت دو صهیونیست و زخمى شدن 22 تن از آنان شد، توسط ارتش صهیونیستى بازداشت و زندانى شد.
- شهید «عندلیب طقاطقه» 23 ساله از «بیت‏فجار» و دانشجو که با اجراى عملیات شهادت‏طلبانه در بازار «محنى یهودا» در قدس غربى در تاریخ 12/4/2002 شهید شد.
وى در این عملیات 6 صهیونیست را هلاک و 60 تن از آنان را زخمى کرده است.
- «شفاء القدسى» 25 ساله، ساکن «طولکرم» و مادر یک کودک در تاریخ 11/4/2002 یعنى یک روز پس از عقب‏نشینى ارتش این رژیم از «طولکرم» به سبب آغاز عملیات صهیونیستى «دیوار دفاعى» توسط ارتش این رژیم به اتهام همکارى با فتح و در برنامه‏ریزى براى عملیات شهادت‏طلبانه بازداشت شد.
- «ثوریه حمود» 26 ساله از «جبع» در حالى که در خانه عمه خود مهمان بود، به اتهام همکارى براى اجراى عملیات شهادت‏طلبانه در شهر قدس توسط نیروهاى اشغالگر بازداشت شد.
- «عرین احمد» 20 ساله، دانشجویى از «بیت‏ساحور» در تاریخ 22/5/2002 به اتهام همکارى در عملیات شهادت‏طلبانه در «ریشون لتسیون» که منجر به هلاکت یک صهیونیست و زخمى شدن 36 تن دیگر از آنان شد، توسط ارتش صهیونیستى بازداشت شد.
- «سناد شحاده» 27 ساله، ساکن اردوگاه «قلندیا» در 21/3/2002 به اتهام شرکت و برنامه‏ریزى در عملیات ضد صهیونیستى در «یافا» که منجر به هلاکت سه صهیونیست و زخمى شدن دهها تن دیگر از آنان شد، توسط ارتش این رژیم بازداشت شد.
- «قاهره سعدى» 26 ساله، متأهل و مادر چهار فرزند به اتهام همکارى با شهادت‏طلب «عبدالکریم عویس» در تاریخ 21/3/2002 یعنى همزمان با «سناد شحاده» توسط نیروهاى امنیتى رژیم صهیونیستى بازداشت و زندانى شد.
- «ایمان ابوخوصه» 21 ساله، ساکن «جبالیا» در تاریخ 25/4/2002 به اتهام برنامه‏ریزى براى اجراى عملیات شهادت‏طلبانه و آموزش به منظور به کارگیرى سلاح ضد نیروهاى صهیونیستى توسط رژیم اشغالگر قدس بازداشت و زندانى شد.
البته شایان ذکر است که اسامى فوق تنها تعداد محدودى از زندانیان زن فلسطینى هستند که اسیر رژیم صهیونیست بوده و هم‏اکنون نیز در بدترین شرایط ممکن و طاقت‏فرسا و با انواع بیمارى در زندان‏هاى رژیم اشغالگر صهیونیستى به سر مى‏برند.
صدها زن فلسطینى در زندان‏هاى این رژیم به سر مى‏برند که از ابتدایى‏ترین حقوق انسانى بى‏بهره هستند.